Evropa je světovou strojírenskou jedničkou, překonává tak trh ve Spojených státech či Číně. A byť je strojírenství jedním z nejdůležitějších segmentů našeho průmyslu, doteď se digitalizaci, která je třeba v bankovnictví velkým tématem, spíše úspěšně brání. To je na čase změnit.

Věří v to bratři Málkovi stojící za projektem Kooperace.cz, který strojírenským podnikům pomáhá vytěžovat jejich volnou kapacitu díky efektivnějšímu sdílení informací. Na rozvoj teď navíc získali v rámci akcelerátoru tuzemského investičního fondu Lighthouse Ventures několikamilionovou investici.

Kooperace.cz se tak přidává k již sedmi akcelerovaným startupům, mezi které patří například Foxdeli, Distro, Nulisec či UptimAI. Firmy v programu všeobecně kromě investice, která je zpočátku až do výše 200 tisíc eur (5 milionů korun) a může být navýšena o dalších 700 tisíc dolarů (17,5 milionu korun), získávají mentoring či kanceláře zdarma.

Celý článek si čtěte zde: https://www.czechcrunch.cz/2020/02/vstric-moderni-strojarine-bratri-malkovi-digitalizaci-chteji-zmenit-cesky-prumysl-a-miri-na-miliardovy-trh/